2022 bekçilik imtihanı soruları ve cevapları gösterildi mı? Bekçilik imtihanı neticeleri ne süre açıklanacak?

17.07.2022 11:59 Son Güncelleme: 17.07.2022 12:00 Binlerce adayın iştirakı ile gerçekleşen bekçilik yazılı sınavına 17 Temmuz’da yapılmış oldu.  Adaylar sınavda görevli oldukları alanlardan soruları yanıtladılar. 
BEKÇİLİK SINAVI SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?
Bekçilik yazılı imtihanı 17 Temmuz 2022 Pazar günü saat 10.00’da başladı. Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sivas il merkezlerinde yapılacak olan yazılı sınavda adaylara 100 sual soruldu ve cevaplamaları için toplam 120 dakika süre verildi.
Sorular ve cevaplar hemen hemen yayınlanmadı. Sadece Polis Akademisi’nden bir izahat geldiği anca haberde yerini alacak. Soruların ve cevapların kısa süre içinde açıklanması planlanıyor. GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ…
BEKÇİLİK SINAVI KAÇ SORU?
Yazılı Sınavda adaylara çoktan seçmeli (kontrol şeklinde) beş şıklı (100) sual yöneltilecek, her bir sual birpuan sayılacak ve (4) yanlış (1) gerçeği götürecektir (Puan=((Doğru Sayısı-(Yanlış Sayısı/4)) / Sual Sayısı)x 100). Yazılı sınavda (100) puan üstünden minimum (50) puan alanlar başarıya ulaşmış sayılacaktır.
Yazılı Imtihan “Türkçe, Toplumsal Bilgiler, Fen Bilgisi, Yaşam Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür”mevzularından oluşacaktır.
Adaylar sınava, imtihan giriş belgesi ve üstünde T.C. kimlik numarası yer edinen geçerli kimlikbelgelerinden birisi (Nüfus cüzdanı/T.C. kimlik kartı, sürücü belgesi, geçerlik süresi devam edenpasaport) ile gireceklerdir. Imtihan giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınavaalınmayacaktır.Yazılı Imtihan aşamasını geçen adaylar içinden; Yazılı Imtihan puanına nazaran başarıya ulaşmış adaylariçerisinden en yüksek puandan düşük puana doğru olmak suretiyle sıralanarak her il için ayrı ayrı belirlenenil kontenjanının 10 (on) katı kadar aday Fiziki Yeterlilik Imtihanı aşamasına çağrılacaktır.
Yazılı Imtihan tarihleri, sonucu, itiraz ve adayları ilgilendiren öteki iş ve işlemler Polis AkademisiBaşkanlığı resmi web adresinden (https://pa.edu.tr) duyurulacaktır. Ek olarak adaylara posta, telefonvb. yazışma araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üstünden meydana getirilen duyuru tebligat niteliğindedir.
BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
2022 bekçilik yazılı imtihan neticeleri 05 Ağustos 2022 tarihinde www.meb.gov.tr ve/yada http://odsgm.meb.gov.tr ile https://www.pa.edu.tr/ web adreslerinden yayımlanacak.
3250 bekçinin alım imtihanı 17 Temmuz’da
 

Son Dakika Haberler