AK Parti Sözcüsü Çelik’ten 15 Temmuz mesajı

Ömer Çelik, Twitter’dan paylaşmış olduğu mesajında şu ifadelere yer verdi:
15 Temmuz, milletimizin kanlı bir darbe girişimine ve ulusal iradeyi gaspetme teşebbüsüne karşı topyekun ve destansı direnişinin yıl dönümüdür. Aziz milletimiz, terörist işgal teşebbüsüne direnmiş ve o hain girişimi bertaraf etmiştir!
Darbelerden fazlaca çekmiş ve bedeller ödemiş olan Yüce Milletimiz, tarihimizin en hain terör örgütü FETÖ’ye karşı dimdik durmuştur. Dünya demokrasi tarihinde nadir rastlanacak bir duruş sergileyen milletimiz, demokrasisine ve ulusal iradeye sahiplenmiştir.
Cumhurbaşkanımız Erdoğan, o gün kendini öldürmeye gelen darbecilere karşı ölümü göze alarak ulusal iradeye sahiplenmiş ve direnişe liderlik etmiştir. Cumhurbaşkanımız devamlı olduğu şeklinde vesayeti milletimizin üstünden söküp atan bir duruş sergilemiştir. Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz 15 Temmuz darbe girişimine hayatlarını feda ederek ve ölümü göze alarak geçit vermediler. Onların eşi olmayan fedakarlıkları yardımıyla ulusal irademiz sapasağlam ayakta durdu. Dünya demokrasi zamanı bu direnişle tekrardan yazılmıştır.
15 Temmuz direnişimizin yıldönümünde Türkiye düşmanı projelerin aracı terör örgütü FETÖ’yü bir kez daha lanetliyoruz.
Milletimizin 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmaya çalışanlarla savaşım edeceğimize dair sözümüzü yineliyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti, terör örgütlerine ve onları kullanan kirli ellere karşın büyümeye ve güçlenmeye devam edecektir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!
Aziz şehitlerimizi asla unutmayacağız. Tanrı hepsine rahmet eylesin. Kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
O gece ulusal iradeye sahiplenmek için ölümü göze alan milletimiz varolsun. Türkiye Cumhuriyeti fazlaca yaşasın.

Son Dakika Haberler