Beşiktaş’ta sakat futbolcuların son durumu

14.07.2022 21:14 Son Güncelleme: 14.07.2022 21:15 Romain Saiss’a tam olarak iyileşmesi ve sağlam bir halde oynaması için güçlendirme programı uyguladıklarını söykleyen Kerem Ideal, Emirhan İlkhan’ın solunum yolu enfeksiyonundan dolayı ayrı idman yapmasına karşın meydana getirilen ölçümlerde performansının oldukca iyi bulunduğunu belirtti.
Tekin Kerem Ideal’nün yapmış olduğu açıklamalara bakılırsa sakat oyuncuların son durumları şu şekilde:
Romain Saiss: “Bireysel antrenörlerimizle günde iki idman yapıyor, fizyoterapistlerimizle de çalışıyor. Oteldeki havuzda ve fitness salonunda devamlı güçlendirme emekleri gerçekleştiriyor. Yoğurdu üfleyerek yiyecek istiyoruz. İspanya’da takımla adaptasyonu sağlamak istiyoruz. Mental olarak sıkı bir oyuncu, küçük şeylerden şikayetçi olan biri değil, şu an oyna dersek oynar fakat biz ağrıyla oynamasını istemiyoruz. Sürem içinde devamlılığı daha iyi olsun istiyoruz.” Josef De Souza: ”Mühim olmayan bir menisküs sıkıntısı tespit ettik.İlk maçtan sonrasında dizinde sorun oldu. Görüntüleme yaptık ve menisküsünde hafifçe bir sorun tespit ettik. Menisküs eşittir ameliyat şeklinde bir idrak var fakat menisküs ameliyatı gerektiren bir durumu yok. Çağıl ortopedide menisküsü almak tercih edilmiyor. Belli tedavileri yapmamız gerekiyor. Gün gün muayene ederek dizindeki reaksiyonun sönmesini bekliyoruz. Ona bakılırsa doğru zamanda eski idman temposunda tecrübe etmek istiyoruz.”
Atiba Hutchinson: “Ayak bileğinde hafifçe ağrı var. Bilek kemiklerinden birinde hafifçe bir ödemi var. Kemik ödeminin en mühim tedavisi yükü ayarlamak. Yükü bir süre kısıtlamamız gerekiyor. Antrenmanda ağrıyı arttırmak yerine havuz idmanları, yer çekimini ortadan kaldıran çeşitli cihazlarla koşturup kondisyon seviyesini korumayı amaçlıyoruz. Yarın oldukca mühim bir maç olsa oynayabilecek durumda.”
Mert Günok: ”Ağır ameliyatlar geçirdi ve durumu iyi gidiyor. Aynı anda üç ameliyat geçirdi dizinden. Hafifçe bir süreç değildi. Ön çapraz sakatlıkları sonrası süratli geri dönüşlerde yine sakatlık yaşama ihtimali oluyor, sadece 8-9 ay sonrasında dönenlerde bu olasılık yüzde 1’e düşüyor. Dikkatli gidiyoruz.”
Emirhan İlkhan: ”Üst solunum yolunda enfeksiyon olduğundan takımdan ayrı çalışıyor. Kovid de olsa başka bir üst solunum yolu enfeksiyonu da olsa bulaşmaması için takıma entegre etmek istemiyoruz. Başka birine bulaşırsa oyuncu performansını etkiliyor. O yüzden ayrı idman yaptırıyoruz. Emirhan’ın durumu takımdan değişik değil. Gps’lerle denetim yapıyoruz, sonuçlar oldukca iyi, takımla aynı seviyede. İyi bulunduğunu hissettiğimiz anda takımla beraber çalışmasına izin vereceğiz.”

Son Dakika Haberler