Bisiklete binmenin yararları – Sıhhat Haberleri

D VİTAMİNİ EMİLİMİNİ ARTIRIYOR
Günümüzde bilhassa evden emek verme yaşam seçimi ile işlerimizin bir çok ev içinde yapılmaktadır. UV ışınları cildiniz için iyi olmasa da araştırmalar , günün erken saatlerinde bisiklete binerseniz D vitamini almanıza destek olabileceğini gösteriyor. D vitamini, vücudun fosfor ve kalsiyumu kafi miktarlarda emmesi için lüzumlu olan mühim bir bileşendir . Buna karşılık, bu iki gıda , bağışıklık sisteminin daha iyi çalışmasına ve dişlerin ve kemiklerin sıhhatli gelişimine destek sunar . Bundan dolayı, vücuttaki D vitamini seviyelerinin artması, bayanlar için bisiklete binmenin direkt yararlarından biri olmasa da, önemlidir.
MEME KANSERİ RİSKİNİ AZALTIYOR Bayanlar içinde en sık görülen kanserlerden biri meme kanseridir. Kanser Enstitüsü tarafınca yürütülen bir araştırma, fizyolojik olarak etken hanımefendilerin meme kanserine yakalanma riskinin fazlaca daha azca (ortalama %12 daha azca) bulunduğunu göstermektedir. Menopoz sonrası hanımlarda meme kanseri daha sık görülmektedir. Memnuniyetle, bisiklete binmenin bayanlar için yararları meme kanseri riskini etkili bir halde azaltır.
EKLEMLERDEKİ STRESİ AZALTIR
Kısa sürede bir eklem yaralanmanız olduysa ve spor salonunda yoğun antrenman yapmış olup yapamayacağınızdan güvenli değilseniz, bisiklete binmek sizin için mükemmel bir seçenek olabilir. Diz eklemlerine fazlaca daha azca baskı uygular ve genel sağlığınız üstünde çalışır . Eklemlerinize zarar vermeden bayanlar için bisiklet sürmenin tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz.
KALBİ SAĞLIKLI TUTAR, AKCİĞERİ GÜÇLENDİRİR
Sıhhatli bir kalp, bayanlar için bisiklete binmenin en yaşamsal yararlarından biridir. Tertipli olarak bisiklet sürdüğünüzde, kalbiniz kanı daha etkili bir halde pompalar ve sıhhatli kalır , gelecekte kalp krizlerini ve felçleri önler. Kalp sağlığınızı iyileştirmenin yanı sıra, bisiklete binmenin bayanlar için yararları hem de iyi bir akciğer sağlığını korumayı da ihtiva eder. Bisiklete binmek, kirlilikle savaşmanıza da destek sunar, bu da akciğerler için bir bonus puandır!
KASLARIN YANI SIRA PSİKOLOJİYİ DE GÜÇLENDİRİR
Bayanlar için bisiklete binmenin en iyi yararlarından biri, tüm kasların dahil olmasıdır. Bundan dolayı, her gün bisiklet sürerseniz genel bir kas güçlendirme tesiri elde edersiniz. Bisiklete binme, öteki tüm egzersizler şeklinde, s erotonin adında olan bir nörotransmitterin salınmasını teşvik eder . Bu , ruh halini iyileştirir ve duyguları düzenler . Ek olarak, saçındaki rüzgardan daha güzel bir his var mı?

Son Dakika Haberler