Favori duygum! – Son dakika Yazarlar haberleri

19 Temmuz 2022 | SalıTransferin kalbi süratli attı, iyi adlar takımlara imza attı.
Gelen yabancıların verdikleri mesajlara görünen o ki futbolun aden ülkesine gelmiş şeklinde konuşuyorlar.
Bu ülkede iyi şekilde karşılanmış olmak transferin yasasıdır fakat verdiklerinin karşılığını sahada ister süre. Onu da her yabancıda göremiyoruz.
O yüzden bekleyip göreceğiz!Fenerbahçe’nin yarın Dinamo Kiev’le yapacağı Şampiyonlar Ligi ön eleme maçının anlamı büyük.
İyi bir kadro kurulduğunu görüyoruz ve iki ekip arasındaki moral motivasyon farkı da ortada.
Polonya’dan iyi bir sonuçla ayrılacağını umduğum Fenerbahçe’nin aslolan imtihanı İstanbul’da vereceğini düşünüyorum.
Futbol bir tek sonuçların değil insani duyguların da ayaklandığı bir spordur ve Fenerbahçeli taraftarların sahaya çıkmış olduğu an kendi takımları şeklinde Dinamo Kiev takımını da alkışlamasını temenni ediyorum.
Harbe karşı barışın simgesi olarak!Paranın su şeklinde harcandığı bir aktarma döneminde harcama limitlerinin askıya alındığı ortadayken her kulübün bu sürem kuvvetli bir kadro kurduğu gerçeği daha mühim sayılıyor.
Geçen sezonun Beşiktaş’ı ve Galatasaray’ı bu sürem gerçek kimliklerini sergileyecek.
Trabzonspor’un istikrarlı ekibini nokta transferlerle güçlendiği ortada.
Fenerbahçe bilhassa atak hattında oldukça etkili olacak bir ekip yarattı.
Jorge Jesus’un medyayla yüz göz olmayacak teknik adam duruşu da artı kıymet.En garip aktarma Mesut Özil’in Başakşehir’le anlaşmasıydı.
Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın 4 yıl önceki paylaşımıyla bu aktarma daha bir anlam kazanmıştır.
Göksel Gümüşdağ hayalleri gerçekleştirmekte ne kadar usta bulunduğunu Başakşehir gerçeğinde gösterdiyse, Mesut Özil’in bu hayale eşlik edeceğinden de kuşkum yok, Emre Belözoğlu’nun futbol zekasının Mesut Özil’e yeni yollar döşeyeceğinden de.
Mesut Özil’in kendisiyle yapmış olduğu “irdelemenin” neticeleri “ben bugünlere yürüyerek gelmedim” gerçeğinin sınaması olacaktır inanırım.Geçen sürem Nuri Şahin’le ayaklanan Antalyaspor gerçeği bu sürem da kendini hissettirecektir.
Türk futbolunun en büyük problemininin “istikrar” bulunduğunu söyleyen Nuri Şahin’in tırnak içindeki açıklamasına baktım.
“Bir tek söz olsun diye hocalık meydana getirecek kadar zekasız değilim!” Zekası olmayan fakat arkası sağlam olan nice teknik direktörümüz varken, bu delikanlıda değişik bir şey var.
Futbol bilgisi kadar takımdaki arkadaşlık duygularını ayakta tutan bir şey.
Biz buna “sempatiyle buluşan heyecanlı gelişim” diyor ve merakla bekliyoruz.Yeni sezonda favori duygum; kıran kırana bir lig olacak.
Tek dileğim; çığırtkanlık olmasın, gözyaşı torbaları dolmasın.
Bu sebeple futbolun esrarengiz duvarlarına bile nefretini kusanlar var, durum kendilerine uygun olunca haksızlığa susanlar!
Onlar futbolumuzun kesildikçe uzayan kirli tırnaklarıdır.
Lig başlayınca ana sayfaya atılacak olan imzalara iyi bakın.
Var olmayı beceremeyenlerin başardıkları tek şeydir; yok etmek!

Yasal Uyarı: Gösterilen köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse yada habere etken bağlantı verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir kısmı kesinlikle kullanılamaz. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

Spor Haberleri