Kemal Gülman ile Feryal Sarımuratoğlu’nun vaka yalısında kriz bitmiyor!

Feryal Sarımuratoğlu ile Kemal Gülman içinde devam eden dokuz senelik boşanma davası Çağlayan Adliyesi’nde sonuçlandı. İkilinin aralarındaki tazminat davası ise devam ediyor. Feryal Gülman’ın 30 milyon TL maddi, 30 milyon TL içsel tazminat talebini fazlaca kabul eden mahkeme, davayı ilerleyen günlere erteledi.
Yargıtay, ikilinin evlatları Aslan’ın yaşlarının reşit ve kira gelirinin fazla olması sebebiyle, tazminatı bir sonraki duruşmada karara bağlayacak. Mahkeme, Kemal Gülman’ın isteği üstüne ise, eski eşinin soyadını kullanmaması talebini kabul etti. Feryal Sarımuratoğlu, karar ve boşanma sonrası artık kızlık soyadı Sarımuratoğlu’nu kullanacak.
Geçtiğimiz günlerde ‘Teve2 Magazin Masası’ programına telefonla bağlanarak dava hakkında konuşan Feryal Sarımuratoğlu hala “Eşim” diye hitap etmiş olduğu Kemal Gülman’ın karara itiraz ettiğini ve dolayısıyla davanın hemen hemen bitmediğini açıklamıştı.  
Dava sürecinin iyi mi başladığını sesi titreyerek özetleyen Feryal Sarımuratoğlu, sekiz yıl ilkin boşanma davası açmaya iyi mi karar verdiğini deklare etti. Eşinin telefon konuşmalarını yakaladıktan sonrasında kendisini takip ederek ihaneti gözleriyle gördüğünü söyleyen Feryal Gülman, eşinin oğullarıyla da görüşmediğini söylemiş oldu.
Feryal Sarımuratoğlu, “Bu süreçte oğlum ikimizin içinde bir tek kez girmedi. Baba oğluma karşı bir tutum sergiledi. Bunun nedenini çözmedik. Çocuğa karşı kırıcı oluyor. Bu tutum onu da üzüyor, benim oğlum fazlaca üzüldü” dedi.
Kemal Gülman, geçtiğimiz gün ‘Pencere’ adlı tiyatro oyununu izledi. Toplum yaşamının tanınmış adı, basın mensuplarının “Eda Hanım’ı yanınızda görmedik. Bir de haberler çıktı Eda Cideli’ye sertlik uyguladığınıza dair. Bunlarla ilgili neler söyleyeceksiniz?” sorusuna cevap verdi.
Gülman “Hayatımda hiçbir adama dahi el kaldırmadım, ona mı kaldıracağım? Ufacık kız, yok o şekilde bir şey. İlişkimiz de yok, kendisi bizim avukatımız. Bu yüzden de hep yanımda. Millet de zannediyor ki bu benim kız dostum. Değil kardeşim, çocuk daha 28 yaşlarında bir insan. Kendisi ile yalnız iş ilişkimiz var” dedi.
 
Birlikteliği ihanet sebebiyle biten meşhur iş insanı, muhabirlerin “Feryal Hanım ile yalı davanızda son durum nedir?” sorusunu ise “Avukatla konuştum, sor bakalım 60 milyonu görmüş mü bir yerde? Davalar o denli uzun sürüyor ki hakimler hangisine karar versin?” şeklinde cevapladı.
Avukat Eda Cideli, Kemal Gülman’ın dizgesel bir halde kendisini darp ettiğini ve ruhsal olarak baskı kurduğunu iddia ederek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulunmuş ve bir ay önlem sonucu aldırmıştı. Karara itiraz eden Kemal Gülman, iddiaların aslı astarı olmayan bulunduğunu belirtmişti. İtiraz dilekçesinde şu detaylar dikkat çekmişti:
Müvekkilimiz yaşamı süresince hiçbir hanıma sertlik uygulamamıştır. Müvekkil, yaşı ilerlediği için tüm işlerini evden takip etmektedir. Tüm iddialar asılsızdır. Eda Cideli’nin iddialarının doğru olmadığı da kamera kayıtlarıyla sabittir. Amacı müvekkili zor duruma düşürmektir.
Kemal Gülman ile Feryal Sarımuratoğlu’nun boşanma davalarına mevzu olan ve geçtiğimiz aylarda 245 milyon TL’ye satılan Bebek’teki meşhur yalılarında vakalar bitmek bilmiyor. Bir Fransız yatırım şirketi tarafınca satın alınan yalıda aylardır devam eden tadilatların, bayındır işleri müdürlüğü ve zabıta tarafınca üç kez durdurularak, ceza uygulanmış olduğu ortaya çıktı.
 
Usulsüz yürütülen tadilattan dolayı sık sık durdurularak cezai işlem uygulanan yalıda meydana getirilen tadilat sonrası tekrardan satışa çıkarılacağı konuşuluyor. 

Son Dakika Haberler