Okan Buruk’tan Joao Pedro açıklaması

19.07.2022 15:28 Haber Deposu: DHA Hazırlıklarına Avusturya’da devam eden Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk, basın mensuplarıyla söyleşi toplantısı gerçekleştirmiş oldu. Avrupa’dan mühim adları getirmek istediklerini belirten Okan Buruk, “Geçen yıl ortada büyük bir başarısızlık var. Hem kulüp içinde hem taraftarda genel bir mutsuzluk var. Galatasaray transferde Avrupa’dan mühim adlar getiriyor. Bu hem içeriye hem de taraftara özgüven verecek. Hem önder hem de tecrübeli oyuncularla mozaiği yapmak gerekiyor. Saha içinde tepki verecek oyuncular getirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Galatasaray’dan Ümit Bozok’a bir teklif daha
“SEFEROVİC, ÖNEMLİ BİR OYUNCU” Seferovic’in sakatlık geçmişine baktıklarına dikkat çeken Okan Buruk, “Seferovic mühim bir oyuncu. Ustalaşmış, aile babası, mühim kriterler. Bu seneki sakatlık geçmişine baktık. İsviçre Ulusal Ekibi ile 3 maça çıktı. Güncel bir sakatlığı yok. Tüm oyuncularda olabilecek bir sakatlık. Biz, ön bölgede 2, 3 oyuncuya bağlı kalmak istiyoruz. Falcao benzer biçimde değil. Kiralık olarak kadromuza kattık. 3 senelik riskimiz yok. Mühim bir oyuncu. Sırtı dönük oynayabiliyor. Önde ikili oynayacağımız süre Seferovic, orada güzel performans verecek bir isim” diye konuştu.
“MOHAMMED’İ GİDİP DEĞER KAZANMASI İÇİN NANTES’A KİRALIK OLARAK GÖNDERDİK”
Forvet hattına bir takviye daha yapacaklarını söyleyen Buruk, “Oraya bir takviye daha yapacağız. Değişime gerekseme var. Mohammed’i gidip kıymet kazanması için Nantes’a kiralık olarak yolladık. Şu anda bir teklif gelmediği için oyuncunun yine kıymet kazanmasını istedik” şeklinde konuştu.
“PEDRO’NUN MENAJERİNİN İSTEDİĞİ PARALAR, BİZİM VEREBİLECEĞİMİZ RAKAMI GEÇTİ”
Joao Pedro’nun menajerinin istediği ücretin kendilerinin verebileceklerinden fazla bulunduğunu ifade eden Buruk, şu şekilde konuştu:
“Florian Grillitsc ile ilgimiz oldu. 3, 5 aydan bir tanesi. Sadece net bir şey yok. 1, 2 gün içinde belli olur. Pedro için verebileceğimiz rakamı verdik. 30 yaşlarında bir isim. Menajerinin istediği paralar, bizim verebileceğimiz rakamı geçti. İsteseydik yüksek rakamlardan bitirebilirdik sadece mali olarak sorun oluşurdu.”
“MORUTAN İLE İLGİLİ NET KARARIMI VERMEDİM”
Okan Buruk, Fransız sağ bek Leo Dubois transferinin de bitme aşamasında bulunduğunu beyan etti. Morutan ile ilgili düşüncelerini de paylaşan Buruk, sözlerini şu şekilde tamamladı:
“Morutan, bizlere iyi bir görüntü verdi. Onunla ilgili net kararımı vermedim. İsteyen takımlar var. Hazırlık maçlarında kendisini göreceğim”

Son Dakika Haberler