Son dakika: Tozlu Yaka Kenan kimdir? Emre Kınay hangi dizilerde oynadı?

Emre Kınay, Tozlu Yaka dizisinin oyuncu kadrosunda Kenan karakterini canlandırıyor. Sevilen dizideki karakterler kısa sürede ilgi görmüş oldu. Peki fakat Emre Kınay hangi dizilerde oynadı? 
Emre Kınay kimdir?
Güce tapan, ihtiraslı
Zirveye ulaşmak onun için kafi değildir. O alkışlanmayı seven,  gerçek bir narsisttir.
Korumacı, yapıcı, sakin tavırları ile kendini fazlaca iyi gizler ki bu sizi bile yanıltabilir. İnsanları manipüle etmede üzerine yoktur. Bu yüzden su devamlı onun istediği yönde akar.
Tek tahammül edemediği sözünün çiğnenmesidir. Oğlu dahil kimseyi gözü görmez o durumda. Her yerde patron odur bundan dolayı.
Emre Kınay, 5 Mart 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1990 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Kısmı’nü kazanmıştır, 1995 senesinde konservatuvardan mezun oldu. Kınay, 1992 senesinde Konservatuvarda talebe iken hocası Zeliha Berksoy’un davetiyle Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda oyunculuk hayatına başladı. Tiyatro’nun yanında 1997 yılından beri tv ve beyazperde filmlerinde oyunculuk yapmaktadır.
8 Mart 2005 tarihinde “Duru Tiyatro’yu kurdu.
Kınay kariyerini 2006 senesinde Kara Söyleşi oyunu ile Afife Jale Tiyatro Ödülleri “Senenin En Başarı göstermiş Adam Oyuncusu” ödülü ile kariyerini taçlandırırken 2004 senesinde ise 23. İstanbul Film Festivali’nde İnşaat filmi ile “En İyi Adam Oyuncu” ödülüne layık görüldü.

Son Dakika Haberler