Uygar Atan: Zor bir fikstürle başlıyoruz

Yeni sürem hazırlıklarına kulüp tesislerinde meydana getirilen antrenmanla devam eden Yukatel Kayserispor, günü çift idmanla geçirdi. Sarı-kırmızılı futbolcular akşam idmanında kondisyon ve pas emek harcaması yapmış oldu.
Antrenman öncesi basın mensuplarına izahat icra eden Kayserispor Teknik Direktörü Çağtaş Atan, “Sıhhatli bir emek verme ortamı var, oyuncularımızla iyi bir sinerji yakaladık. Emekler verimli geçiyor. İkinci etapta fizyolojik odaklı ve taktik odaklı çalışmalara başladık. Bazı durumları fırsata çevirmek gerekiyor. Bizim en büyük avantajımız tüm takımın burada olup hem oyun hem de fizyolojik odaklı çalışıyor olmamız. Bu bizi bir adım öteye taşıyacaktır. Sezona zor bir fikstürle başlıyoruz. İlk 10 haftada 5 şampiyon olmuş takımla oynayacağız. Hazırlık maçları bizim için referans olacak. İki haftada oyuncularımızdan alabileceğimiz verimi aldık. 3 tane Süper Lig seviyesinde takımlarla hazırlık maçı oynayacağız. Son olarak hazırlık müsabakasını da lig başlamadan yedi gün ilkin oynayacağız. Bu yıl Kayserispor için oldukça mühim bir sürem, biz bunun farkındayız. Ekip olarak kendimize güveniyoruz. Gayemiz doğal ki gemiyi karaya sağ salim yanaştırmak fakat bunun haricinde da rekabetçi bir ekip haline bürünmek. Kayserispor’un bu rekabetçi tutumundan vazgeçmemesi gerekiyor. Fakat söylediğim benzer biçimde bu sürem değişik bir sürem, amaç öncelikle sezonu oldukça sıhhatli bir halde bitirmek” diye konuştu. “EKSİK BÖLGELER VAR AMA BUNU KENDİ İÇİMİZDE ÇÖZMEYİ PLANLIYORUZ”
Geçirme yasağının sorulması üstüne teknik direktör Uygar Atan, “Her mevkide oyuncumuz var. Biz bu oyuncu grubuna inanıyoruz. Her mevkide iyi ve kuvvetli oyuncularımız var. Bilhassa ön tarafta. Doğal ki de bazı tamamlanmamış bölgeler var fakat bunu kendi içimizde çözmeyi planlıyoruz. Ali Karimi’nin tekrardan lisansının çıkması, Ackah ve Uzodimma’nın geri gelmesi, Mensah’ın da iyileşmesiyle içerimizde 4 aktarma yapmış benzer biçimde düşünüyoruz. Mensah’ın birazcık zamana ihtiyacı var fakat oldukça istekli iyi çalışıyor. Ligin 4’üncü haftasına yüzde yüz hazır olur diye düşünüyoruz. Ali Karimi değişik pozisyonlarda oynayan iyi bir oyuncu. Bunlar birazcık bizim elimizi rahatlattı. Bunların arasına bir iki tane genç oyuncu katmayı düşünüyoruz. İlk başta genç oyuncu sayısı 9’du. Birazcık daha çekirdek bir sayıya düşürdük. Fazlaca oyuncu olduğu süre antrenman performansı düşüyor. Genç oyunculardan memnunum, gelişmelerini yakından takip ediyorum” dedi.
İLHAN PARLAK: TAKTİK ANLAMDA GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ
Antrenman öncesi besın mensuplarına konuşan İlhan Parlak ise “Sezona kendi tesislerimizde başladık, hemen sonra Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde devam ettik ve geri döndük. Fazlaca güzel bir ortam var. Bilhassa taktik anlamda güzel emek harcamalar yapıyoruz. Geriden oyun kurma ve top bizdeyken neler yapmalıyız, onları çalışıyoruz. Taktik anlamda istediğimizi sahaya yansıtırsak bu yıl oldukça değişik bir Kayserispor izleteceğimize canı gönülden inanıyorum. Ortam müthiş, arkadaşlık oldukça iyi. Fazlaca güzel bir sürem başı kampı geçiriyoruz. Bunu tüm sezona bu şekilde yayıp oldukça güzel yerlerde bulunmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
“KULÜBÜ MADDİ YÜKÜN ALTINA SOKUP SIKINTIYA SOKACAK HAREKETLERE KARŞIYIM”
Geçirme yasağının kendilerini iyi mi etkilediğinin sorulması üstüne İlhan Parlak, “Bazı şeyler kolay olmuyor, senelerce yıldız aktarma istenildi. Sonuçta bunların hepsi bir maddi külfet. ‘Hadi oyuncu gelsin’ demekle bu işler olmuyor. Daha önceleri meydana getirilen bazı şeylerden dolayı kulübün girmiş olduğu sıkıntılar var. Ben taraftarımıza ve tüm camiaya şunu söylemek isterim, başkanımız elinden gelen şeyi yapıyor fakat onun da gücü bir yere kadar. Tüm kent olarak bu takıma haiz çıkmamız gerekiyor. Başkanımıza, kulübümüze destek olmamız gerekiyor. Kimi zaman aktarma yasağını kaldırmamak gerekiyor. Altyapıdan gelen genç ve yetenekli arkadaşlarımız var. Bu tarz şeyleri değerlendirmemiz gerekiyor. Zira bu bütçelerle kulüplerin ayakta kalması lazım. O nedenle kimi zaman fedakarlık yapmak gerekiyor. Bence bu yıl genç arkadaşlarımıza, mevcut ekibe haiz çıkıp önümüzü görmemiz lazım. Yıldız oyuncu alınır fakat kulübü maddi yükün altına yerleştirip sıkıntıya sokacak hareketlere karşıyım. O nedenle bu yıl hem maddi hem de tinsel anlamda kulübümüzün daha oldukça desteğe ihtiyacı var” açıklamasında bulunmuş oldu.
KOLOVETSIOS: UMUYORUM Kİ BU SENE ÇOK BAŞARILI OLACAĞIZ
Son olarak konuşan Yunan stoper Dimitrios Kolovetsios da “Hazırlık sürecinde oldukça iyi gittiğimizi düşünüyorum. Hocamızla beraber oldukça ustalaşmış bir halde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hocanın oynatmak istediği düzeni oynamaya çalışıyoruz. Şu ana kadar hocanın oynamak istediği bu oyuna karşı oldukça iyi tepki verdiğimizi düşünüyorum. Bu senenin bizim için oldukça rekabetçi olacağına inanıyorum. Rotasyon olarak elimizdeki futbolcuların çoğunu elimizde tutuyoruz. Bir takımın devamlılığı için mühim bir durum elinde bulundurduğu oyuncuların uzun süredir bünyesinde olmasıdır. Umuyorum ki bu yıl oldukça başarı göstermiş olacağız” dedi.

Son Dakika Haberler