Yekta Kurtuluş: Okan Buruk’un yapmış olduğu konuşma birçok şeyi konu alıyor

36 yaşındaki başarıya ulaşmış orta saha oyuncusu, geçen sürem Bodrumspor formasıyla 1’i Türkiye Kupası olmak suretiyle 36 maçta forma giydi. Kurtuluş, 35 maçta 1 kez gol luğu yaşadı.Geçen sürem doğru bir yapılanmayla şampiyonluğa ulaştıklarını kaydeden Yekta Kurtuluş, “Doğru bir kadroyla, nefis bir sürem yaşadık. Zor başlamıştı fakat sonu oldukça güzel oldu. Bu sürem da doğru yapılanmayla gene mümkün olduğunca yukarılarda play-off’u kovalayacağız” dedi.
“LİGE OLABİLDİĞİNCE İYİ HAZIRLANIYORUZ”
Kamp dönemlerinin iyi geçtiğine dikkat çeken deneyimli orta saha oyuncusu Kurtuluş, “Kampımız iyi gidiyor. Maçların başlangıcının ertelenmesi haberini aldık. Bu yüzden birazcık tempomuzu düşürdük. Şimdi yeniden lige olabildiğince iyi hazırlanmaya çalışıyoruz” diye konuştu. “HEDEFİMİZ PLAY-OFF”
Ekip olarak hedeflerinin play-off bulunduğunu söyleyen Yekta Kurtuluş, “Play-off hedefimiz var. Biz play-off’a uygun bir oyun oynuyoruz. O hedefi yakalarsak bir üst lige çıkabiliriz” ifadelerini kullandı
“ARADAKİ TEK FARK MADDİ”
Süper Lig ile alt ligler içinde bir tek maddi farkın bulunduğunu belirten Yekta Kurtuluş, “Maddi açıdan oldukça büyük farklar var. Bu da kaliteyi artırıyor, ne kadar büyük meblağlar ödeyebiliyorsanız o denli kaliteli oyuncu gelir. Aradaki tek fark mali açıdan kuvvetli takımlarla, kuvvetsiz takımlar” dedi.
“GALATASARAY’IN TRANSFERLERİ BİRAZ DAHA ÇABUK YAPMASI GEREKİYOR”
Senelerce top koşturduğu Galatasaray’ın transferde birazcık daha acele hareket etmesi icap ettiğini dile getiren Yekta Kurtuluş, sürem sonunda Galatasaray’ın şampiyon olmasını temenni ettiğini söylemiş oldu. Kurtuluş, “Okan Buruk hocanın yapmış olduğu konuşma bence birçok şeyi konu alıyor. Galatasaray şeklinde bir kulübün, şampiyonluğa oynayan bir takımın transferleri birazcık daha acele yapması icap ettiğini düşünüyorum. Herhalde onun için de emekler sürüyor. İnşallah bu sezonu şampiyonlukla bitirirler” şeklinde konuştu.
“GALATASARAY’DA KALİTE VE HEYECAN EKSİKLİĞİ VARDI”
Galatasaray’da geçen sürem coşku ve kalite eksikliği gördüğüne vurgu meydana getiren Kurtuluş, “Yandaş olarak söylemek gerekirse ben bir coşku ve kalite eksikliği gördüm. Savaşım olarak bir ihtimal ellerinden geleni yaptılar fakat kalite eksikliği o farkı doğurdu. Fatih Terim hocamın da bir bilmiş olduğu vardır. Bir ihtimal hesapları tutmamıştır. Sezonu tamamlasaydı bir ihtimal değişik olurdu” dedi.
Yekta Kurtuluş, futbolu bıraktıktan sonrasında tüm belgeleri almak istediğini de sözlerine ekledi.

Son Dakika Haberler